Główni sponsorzy 6 Biegu Częstochowskiego
Fortum bebetto olimpius.pl
Strona główna
Aktualności
WYNIKI 3 KONKURSU HONOROWY DAWCA ENERGII FORTUM Drukuj Email
Redaktor: Zarząd   
30.07.2014.
Zwycięzcami kolejnego konkursu w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum w poszczególnych kategoriach okazali się:

1.    bieg
•    Renata Sukiennik
•    Dariusz Kondracki
2.    rower
•    Izabela Chrabąszcz
•    Marcin Wolniak
3.    nordic walking
•    Grzegorz Welm
•    Anna Ząbkiewicz

Zwycięzcy otrzymują bony o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie sportowym Olimpius.pl.

Jednoczęsnie wśród uczestników konkursu, którzy wyprodukowali ponad 5000 Wh oraz ponad 2000 Wh odbyło się losowanie pozostałych nagród.

Bony o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie sportowym Olimpius.pl. wylosowali:

1.    Daniel Wojtasiński
2.    Zofia Konowalska
3.    Zdzisław Psiuch
4.    Adam Rogowski
5.    Waldemar Borkowski

Nagrody w postaci pakietów HDEF Fortum wylosowali:

1.    Dana Daniecka – Esmund
2.    Andrzej Gurgul
3.    Jerzy Pala

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i wspieranie akcji.

Bony prosimy wykorzystać do 30 września 2014 r. W celu ich realizacji prosimy udać się do sklepu Olimius pl. znajdującego się w D.H. Seka w I Al. NMP i podczas dokonywania płatności poinformować sprzedawcę, iż jest się jednym ze zwycięzców konkursu HDEF organizowanego przez Zabiegani Częstochowa jednocześnie okazując dokument potwierdzający tożsamość. Sposób odbioru bonów dotyczy zarówno zwycięzców konkursu jak i osób wylosowanych.
W celu odbioru pakietów prosimy skontaktować się z Renatą Sukiennik, czy to przez forum, czy też przez Facebooka w celu ustalenia miejsca i terminu ich odbioru.

 
Nasz 3 konkurs związany z akcją Honorowy Dawca Energii Fortum Drukuj Email
Redaktor: Zarząd   
11.07.2014.

 Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie związanym z prowadzoną akcją Honorowy Dawca Energii Fortum . Konkurs rozpoczyna się 12 lipca 2014r. i zakończy 22 lipca.
Udział w konkursie polega na wyprodukowaniu największej ilości energii dla Częstochowy, przy użyciu darmowej aplikacji HDEF. Aplikacja zlicza aktywność ruchową tj. bieg, marsz, jazdę na rowerze w kilometrach i zamienia na energię wyrażoną w Wh. Szczegóły dotyczące działania aplikacji znajdują się na oficjalnej stronie www.honorowydawcaenergii.fortum.pl.
Informacja o zwycięzcach zostanie zamieszczona na stronie Organizatora Konkursu do dnia 23 lipca 2014r.
1. Dla Zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn z podziałem na biegaczy, rowerzystów i maszerujących przewidziano nagrody pieniężne w wysokości po 50zł do wykorzystania w sklepie sportowym Olimpius zlokalizowanym w D.H. Seka.
2. Wśród osób, które wyprodukują minimum 5000Wh dla Częstochowy przewidziano 3 nagrody pieniężne w wysokości 50zł do wykorzystania j.w. Dodatkowo do rozdysponowania przewidziano 2 pakiety gadżetów Fortum zawierających bidon, naramienne etui na smartfona, sznurówki oraz słuchawki do biegania.
3. Dla osób, które wyprodukują minimum 2000Wh przewidziano 2 nagrody pieniężne w wysokości 50zł do wykorzystania j.w. Dodatkowo przewidziano również 1 pakiet gadżetów Fortum zawierający bidon, naramienne etui na smartfona, sznurówki oraz słuchawki do biegania.
Szczegóły w regulaminie.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Aktualny Ranking miast przedstawia się następująco:
1    Częstochowa    58 525,92 km    3 027 294,90 Wh
2    Zabrze    56 461,77 km    2 715 993,82 Wh
3    Wrocław    41 876,65 km    2 484 521,64 Wh
4    Płock    22 563,03 km    1 094 509,98 Wh
5    Bytom    19 489,30 km    989 305,14 Wh
            
Pomóżcie, razem pewniej będziemy  zmierzać po 50 000 zł dla Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osób z  Zaburzeniami Psychicznymi i ich Rodzinom „ YAVA".

Regulamin konkursu: http://zabiegani.czest.pl/pdf/RegKonkursuHDEF3.pdf

 
Wyniki drugiego konkursu w ramach akcji HDEF Drukuj Email
Redaktor: MB   
19.06.2014.
 Zwycięzcami drugiego konkursu w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortumkonkursu okazali się: Magdalena Rzepka wśród kobiet i Dariusz Kondracki wśród mężczyzn. Zwycięzcy wygrali nagrody pieniężne po 80 zł.

Jednoczęsnie wśród uczestników konkursu, którzy wyprodukowali ponad 5000 Wh oraz ponad 2000 Wh wczoraj o godzinie 19.00 odbyło się losowanie pozostałych nagród.
W wyniku losowania wśród osób, które wyprodukowały powyżej 5000 Wh:
Nagrody pieniężne w wysokości po 60zł otrzymują:
1. Tomek Tom
2. Wojciech Jamrozkiewicz
3. Sylwester Górski

Pakiety HDEF Fortum otrzymują:
1. Andrzej Świtalski
2. Marcin Michoń

Wśród osób, które wyprodukowały powyżej 2000 Wh:
Nagrody pieniężne w wysokości po 50zł otrzymują:
1. Arkadiusz Sobański
2. Tomek Nawrocki

Pakiet HDEF FORTUM otrzymuje:
1. Dariusz Kondracki

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i wspieranie akcji. Oczekujcie też niedługo kolejnego konkursu.

Przypominamy, że nagrody pieniężne są do wykorzystanie na siłowni, saunie, basenie lub centrum treninigowym (fitness klubie) zlokalizowanym na terenia miasta Częstochowy. Warunkiem ich otrzymania jest przedstawienie organizatorowi konkursu w ciągu 2 tygodni od ogłoszenia wyników fakturę Vat lub rachunek za wstęp do siłowni, sauny, basene itp. o wartości równej wygranej.
Dane do faktury/rachunku :
Stowarzyszenie KLA ZABIEGANI Częstochowa
42-200 Częstochowa Al. Kościuszki 3m184
NIP 9492164314
Osoby, które wygrały pakiety HDEF Fortum prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenie sposobu odbioru nagród.

Szczegóły dotyczące akcji , w tym aktualne rankingi i znajdują się na oficjalnej  stronie www.honorowydawcaenergii.fortum.pl
Akcja powoli wkracza na swój półmetek. Częstochowa jest obecnie liderem, konkurencja jednak nie śpi. Zachęcamy więc do kontynuowania zabawy, a także do przyłączenia się do niej osób, które się na to jeszcze nie zdecydowały. Pamiętajcie, że dzięki nam częstochowskie Stowarzyszenie YAWA może otrzymać potężne wsparcie finansowe na swoją działalność, które jest im bardzo potrzebne.
Zmieniony ( 19.06.2014. )
 
Zurich Marató de Barcelona Drukuj Email
Redaktor: MB   
14.06.2014.
Wstęp
W tym roku z Damzacem jako miejsce wiosennego maratonu wybraliśmy Barcelonę.

Nie ukrywam, że wybór był bardziej podyktowany walorami turystycznymi a nie sportowymi, ale zarówno pod względem turystycznym jak i sportowym nie pożałowaliśmy naszego wyboru.
Barcelona jest pięknym miastem, wiele można byłoby o tym napisać, kto był ten wie o co chodzi. W tej relacji ograniczę tylko do aspektu sportowego naszego wyjazdu. Należy tylko wspomnieć o niezliczonej liczbie biegaczy biegających po ulicach i placach Barcelony, których mijaliśmy przez cały nasz pobyt w tym mieście.
Dzień przed
Samo biuro zawodów było urządzone standardowo i działo bez zarzutów, odbiór pakietów, pomimo dużej liczby startujących odbywał się bez kolejki. Na plus zasługiwał fakt, że pasta party była w pakiecie, co nie zawsze ma miejsce na dużych maratonach, ponadto nie było żadnych problemów, aby posiłek otrzymały również osoby towarzyszące, a nie tylko sami zawodnicy.
Przed biegiem
Samo dostanie się na miejsce startu w dniu zawodów nie sprawiło trudności. Kolejką metra można było podjechać pod samo biuro zawodów. Z uwagi na fakt, że na miejscu byliśmy wcześnie (1,5 h przed startem) nie było tłumów, ani w metrze, ani w depozycie. Minusem było to, że do depozytu wpuszczali tylko już przebranych zawodników. Trzeba było się więc przebierać na zewnątrz.

Sektory w strefie startu były dość duże, tak więc nie było problemu z dostaniem się do nich nawet na kilka minut przed startem (przynajmniej tak to wyglądało w mojej strefie).
Pogoda do biegania nie była wymarzona. Od samego rana niebo było bezchmurne. Temperatura jeszcze przed startem biegu wzrosła do kilkunastu stopni. Trzeba było się obficie polewać już od samego początku biegu, aby nie dopuścić do przegrzania się.
Refleksje z trasy
Zaraz na początku biegu spotkała mnie miła niespodzianka. Około 1 km zauważyłem dużo polskich flag skierowałem się więc w ich kierunku aby pozdrowić rodaków. Gdy się do nich zbliżyłem okazało się, że stoją tam byli właściciele sklepiku mieszczącego się w moim bloku, którzy przyjechali kibicować swoim synom.
Doping ze strony kibiców był prawie na całej długości trasy. Miejscami robili taki tumult, że nie było słychać swojego oddechu. Zaskakująco dużo było kibiców z Polski, na pewno o wiele więcej niż na maratonie w Berlinie.
Zaskoczyło mnie jak duża grupa biegaczy biegła na wynik 2.45 (organizatorzy zorganizowali grupę na ten czas). Świadczy to o wysokim poziomie wytrenowania biegaczy amatorów w Barcelonie, czy bardziej ogólnie w Hiszpanii. Na polskich maratonach taką grupę można spotkać na wynik 3:00.
Nie mogę zgodzić się z opinią, że maraton w Barcelonie jest płaski. Było kilka podbiegów, może niezbyt stromych, ale za to długich, co dawało się we znaki. Najbardziej wyczerpujący był ponad 2 kilometrowy podbieg w samej końcówce biegu. Zamiast więc na koniec przyspieszyć walczyłem aby utrzymać dotychczasowe tempo biegu (co zresztą i tak nie do końca udało mi się osiągnąć).
Największym niedociągnięciem ze strony organizatorów było podawanie wody na trasie w zakręconych butelkach. Wprawdzie nie na wszystkich punktach, ale w dużej ich części. Może na początku nie sprawiło problemu odkręcanie nakrętki, ale w miarę narastania zmęczenia, nawet ta czynność wymagała dodatkowych sił, których coraz bardziej brakowało. Minusem był też papierowy numer startowy. Z uwagi na częste polewanie się szybko mi namókł. Wystarczyło tylko nieostrożnie zaczepić go ręką aby zerwał się z agrafek. Przy pierwszym zerwaniu udało mi się go jeszcze poprawić, ale gdy kolejny raz zauważyłem, że trzyma się tylko na jednej agrafce to zerwałem go i wsadziłem za pasek.
Wyniki
Maraton wśród mężczyzn wygrał Abayu Getachew Girma/Etiopia/ z czasem 2:10:45, wśród kobiet wygrała Frashiah Nyambura Waithaka/Kenia/ z czasem 2:32:26. Ja bieg zakończyłem z wynikiem netto 2.52,42, co dało mi 217 miejsce i 3 miejsce wśród Polaków startujących na maratonie.

Damzac przybył na metę na miejscu 1839 z czasem netto 3.19,51. W sumie wystartowało 14.839 zawodników, a do mety dobiegło 14.228.

Podsumowanie
Był to już mój czwarty zagraniczny maraton. Każdy był z nich inny, ale każdy z nich dostarczył mi potężnej dawki pozytywnych wrażeń. Maraton w Barcelonie to bieganie wybrzeżem Morza Śródziemnego wśród drzew palmowych. Daje to frajdę nawet na 35 km maratonu. Polecam.
Zmieniony ( 14.06.2014. )
 
Kolejny Konkurs w ramch akcji HDEF Drukuj Email
Redaktor: T.S.   
04.06.2014.
 Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie związanym z prowadzoną akcją Honorowy Dawca Energii Fortum . Konkurs rozpocznie się 6 czerwca 2014r. i zakończy 15 czerwca.
Udział w konkursie polega na wyprodukowaniu największej ilości energii dla Częstochowy, przy użyciu darmowej aplikacji HDEF. Aplikacja zlicza aktywność ruchową tj. bieg, marsz, jazdę na rowerze w kilometrach i zamienia na energię wyrażoną w Wh. Szczegóły dotyczące działania aplikacji znajdują się na oficjalnej stronie www.honorowydawcaenergii.fortum.pl.
Informacja o zwycięzcach zostanie zamieszczona na stronie Organizatora Konkursu do dnia 20 czerwca 2014r.
Dla Zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet przewidziano nagrody pieniężne w wysokości po 80zł do wykorzystania na siłowni, saunie, basenie lub centrum treningowym (fitness klubie) zlokalizowanym na terenie miasta Częstochowy.
Wśród osób, które wyprodukują minimum 5000Wh dla Częstochowy przewidziano 3 nagrody pieniężne w wysokości 60zł do wykorzystania j.w. Dodatkowo do rozdysponowania przewidziano 2 pakiety gadżetów Fortum zawierających bidon, naramienne etui na smartfona, sznurówki oraz słuchawki do biegania.
Dla osób, które wyprodukują minimum 2000Wh przewidziano 2 nagrody pieniężne w wysokości 50zł do wykorzystania j.w. Dodatkowo przewidziano również 1 pakiet gadżetów Fortum zawierający bidon, naramienne etui na smartfona, sznurówki oraz słuchawki do biegania.
Uwaga! Nagrody mogą się dublować! Oznacza to, że osoby, które wygrają w konkursie wemą udział w losowa niu nagród dodatkowych. Szczegóły w regulaminie.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Aktualny Ranking miast przedstawia się następująco:
1    Częstochowa    31 819,00 km    1 716 509,45 Wh
2    Zabrze    31 506,53 km    1 524 559,37 Wh
3    Wrocław    23 509,16 km    1 388 342,83 Wh
4    Płock    13 731,97 km    678 534,50 Wh
5    Bytom    12 372,65 km    612 336,02 Wh
            
Jak widać Częstochowa prowadzi ale  Zabrze zaczęło  sukcesywnie odrabiać straty.
Pomóżcie, razem pewniej będziemy  zmierzać po 50 000 zł dla Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osób z  Zaburzeniami Psychicznymi i ich Rodzinom „ YAVA".

Regulamin konkursu
I. Postanowienia ogólne
1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa z siedzibą w Częstochowie ul. Kościuszki 3/184, partner akcji HDEF w Częstochowie.
2. W konkursie mogą uczestniczyć  wyłącznie osoby, które ukończyły 18 rok życia, osoby małoletnie mogą wziąć udział w konkursie wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego.
3. Konkurs rozpocznie się w dniu 6 czerwca  2014 a zakończy w dniu 15 czerwca.
II. Zasady konkursu
Zmieniony ( 04.06.2014. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 531